پرسش‌های مصاحبه در کارخانه

پرسش‌های مصاحبه در کارخانه

از کارگران داوطلب کار در کارخانه چه پرسش‌هایی پرسیده می‌شود؟

در پاسخ به پرسش‌های مربوط به مهارت‌های خود دقیق صحبت کنید و به دوره‌های آموزشی خود اشاره کنید و بگویید در کارآموزی چه کرده‌اید.

چکیده

مدیران استخدام در کارخانه‌ها هنگام استخدام کارگران به دنبال کسانی هستند که مهارت‌های لازم را در تولید محصولات مطمئن و بهینه داشته باشند. برخی موقعیت‌های شغلی در کارخانه نیازمند مهارت کار با ماشین‌آلات موتوری و توجه فراوان به جزئیات هستند، در حالی که موقعیت‌های شغلی دیگر نیازمند تجربه در کار با تجهیزات سنگین در مقیاس بزرگ هستند.

شرکت‌های کارخانه‌ای اغلب ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشغول به کار هستند، به همین دلیل مصاحبه‌کنندگان می‌خواهند بدانند کارگران چه زمانی آماده شروع به کار هستند و چقدر می‌توانند برای کار وقت بگذارند. پرسش‌های مصاحبه در کارخانه اغلب حول محور توانایی مصاحبه‌شونده در برآورده کردن نیازهای مصرف‌کنندگان هستند.  

تجهیزات و ماشین‌آلات

در بسیاری از مشاغل کارخانه‌ای نیاز است که کارگران بتوانند با ابزارهای سنگین و ماشین‌آلات دقیق و مبتنی بر رایانه کار کنند. برای نمونه، مدیر استخدام ممکن است از شما بپرسد «چه تجربه‌ای در کار با ماشین‌آلات جوشکاری دارید؟» یا «آیا تا به حال با ماشین‌های بسته‌بندی خودکار کار کرده‌اید؟»

            ابزارهای و تجهیزاتی را که می‌توانید با آنها کار کنید برشمارید و بگویید با هر کدام چه مدت کار کرده‌اید. حتی اگر مطمئن نیستید مهارت‌های فعلی شما در کار با ماشین‌آلات به درد شغل جدید شما خواهند خورد یا خیر، در مصاحبه در مورد آنها صحبت کنید. بسیاری از کارفرمایان برای کارگران جدید آموزش‌های لازم را فراهم می‌کنند به همین دلیل آشنایی نسبی با این نوع ماشین‌ها کافی خواهد بود.

مهارت‌ها و تجربه

به احتمال زیاد مصاحبه‌کننده از شما در مورد مهارت‌ها و تجربه کاری در حوزه مورد نظر خواهد پرسید. برای نمونه، کارفرمایی که در حوزه محصولات پزشکی فعال است، از شما می‌پرسد «آیا تجربه‌ای در تولید اندام‌های مصنوعی یا آتل دارید یا خیر؟» کارفرمایی که محصولات پلاستیکی تولید می‌کند، از شما خواهد پرسید «آیا می‌دانید چگونه باید محصولات پلاستیکی را برش بزنید یا شکل دهید؟»

            برخی مدیران استخدام برای کارخانه‌های ممکن است پرسش‌هایی با پایان باز مطرح کنند، مانند اینکه «چه نوع تجربه‌ای از کار در کارخانه دارید؟» یا «چه مهارت‌هایی دارید که به شما در این شغل کمک خواهند کرد؟» در پاسخ به این پرسش‌ها دقیق صحبت کنید و به دوره‌های آموزشی خود اشاره کنید و بگویید کارآموزی چه کرده‌اید و در شغل قبلی شما چه کارهایی مربوط به شغل جدید وجود داشته‌اند.

‌در دسترس بودین

بسیاری از شرکت‌های کارخانه‌ای ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشغول به کار هستند. به همین دلیل آنها به کارگرانی نیاز دارند که بتوانند هم در شیفت‌های روز و هم در شیفت‌های شب کار کنند. ممکن است مصاحبه‌کننده از شما بپرسد «چه روزها و چه ساعت‌هایی می‌توانید کار کنید؟» یا «آیا می‌توانید در شیفت‌های نیمه‌شب کار کنید؟» برخی شیفت‌ها به دلیل ساعت غیرمتعارف آنها دستمزد بیشتری دارند، پس اگر ساعت کاری منعطفی دارید بد نیست به شیفت‌های شب یا نیمه‌شب هم فکر کنید.

توسعه شغلی

صنایع تولیدی اغلب عملیات خود را به کمک ابزار و ماشین‌آلات پیشرفته به‌روز می‌کنند و به همین دلیل به کارکنانی نیاز دارند که بتوانند خودشان را با جریان‌های جدید فناوری و صنعت وفق دهند. ممکن است مصاحبه‌کننده از شما بپرسد «چگونه اطلاعات خود را در مورد صنعت و حوزه‌ای که در آن مشغول به کار هستید به‌روز نگه می‌دارید؟» می‌توانید در مورد مجلات تخصصی حوزه خود و به سمینارها و دوره‌هایی اشاره کنید که در جهت تحقق اهداف شغلی خود آنها را گذرانده‌اید.

جمع‌بندی

در بسیاری از مشاغل کارخانه‌ای نیاز است که کارگران بتوانند با ابزارهای سنگین و ماشین‌آلات دقیق و مبتنی بر رایانه کار کنند. همچنین بسیاری از شرکت‌های کارخانه‌ای به کارگرانی نیاز دارند که بتوانند هم در شیفت‌های روز و هم در شیفت‌های شب کار کنند و بتوانند خودشان را با جریان‌های جدید فناوری و صنعت وفق دهند. برخی شیفت‌های کار در کارخانه به دلیل ساعت غیرمتعارف آنها دستمزد بیشتری دارند، پس اگر ساعت کاری منعطفی دارید بد نیست به شیفت‌های شب یا نیمه‌شب هم فکر کنید.

نویسنده: کریستین تاکر (Kristine Tucker)

منبع: work.chron

مترجم: بهناز دهکردی

 

در دنیای کسب‌وکار امروز، تحصیلات دانشگاهی برای حفظ ارزش شما به‌عنوان نیروی کار بااستعداد و کارآمد کافی نیستند. برای‌ اینکه مزیت رقابتی شخصی خود را حفظ کنید، باید بر آموزش مستمر و مادام‌العمر خود سرمایه‌گذاری کنید. خانواده بزرگ مجتمع فنی تهران هرساله به هزاران نفر کمک می‌کند تا در مسیر شغلی خود پیشرفت کنند.

اگر شاغل هستید و وقت ندارید در دوره‌های آموزشی حضوری شرکت کنید، مجتمع فنی تهران گزینه‌هایی عالی برای آموزش مجازی، آنلاین، آفلاین و ترکیبی ارائه می‌دهد. با شرکت در دوره‌های کوتاه‌مدت مجتمع فنی تهران و دریافت مدارک معتبر و بین‌المللی می‌توانید با اعتماد به نفس مسیر ترقی را طی کنید و در سازمان خود به مهره‌ای ارزشمند تبدیل شوید.

کلیدواژه: مصاحبه کارخانه

تگ: مصاحبه، کاریابی، استخدام، کارجو، تولید، کارخانه، خط تولید، خط مونتاژ، اتحادیه کارگری، شیفت کارخانه

شرح: پرسش‌های مصاحبه در کارخانه اغلب حول محور توانایی مصاحبه‌شونده در برآورده کردن نیازهای مصرف‌کنندگان و میزان وقتی که می‌توانند برای کار اختصاص دهند و توانایی کار تیم آنها هستند.